Olej do układów klimatyzacji Fuchs Reniso PAG 46 1L na czynnik R134a
duża ilość
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Olej do układów klimatyzacji Fuchs Reniso PAG 46 1L na czynnik R134a
Oleje Fuchs Reniso PAG to nowoczesne syntetyczne środki smarne przeznaczone do układów klimatyzacji pracujących z czynnikiem chłodniczym R134a. Są stosowane zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych. Produkty Reniso PAG 46 oraz Reniso PAG 100 bazują na poliglikolach PAG o polarnej strukturze, dzięki czemu cechują się bardzo dobrą współpracą z czynnikiem chłodniczym oraz wysoką stabilnością termiczną.
Oleje te wyróżniają się wysokim wskaźnikiem lepkości i zachowują odpowiednie właściwości smarne w szerokim zakresie temperatur. Dodatkową zaletą jest bardzo dobra płynność w niskich temperaturach, co wpływa na sprawną pracę układu klimatyzacji. Ze względu na higroskopijną strukturę PAG oleje mają zdolność pochłaniania wilgoci, dlatego podczas ich stosowania ważne jest odpowiednie przechowywanie i szczelność układu.
Seria Reniso PAG została opracowana w odpowiedzi na zmiany ekologiczne związane z wycofaniem czynnika R12, który negatywnie wpływał na warstwę ozonową. Zastąpienie go czynnikiem R134a wymagało zastosowania nowego rodzaju olejów kompatybilnych z nową generacją układów chłodniczych. Oleje produkowane przez FUCHS są rozwiązaniem dedykowanym właśnie do takich zastosowań.
PARAMETRY TECHNICZNE OLEJU FUCHS RENISO PAG
- Barwa : bezbarwny
- Lepkość kinematyczna w 40°C: 55 mm²/s
- Lepkość kinematyczna w 100°C: 10,6 mm²/s
- Wskaźnik lepkości: 187
- Temperatura utraty płynności: -45°C
- Zawartość wody: 300 ppm
- Stabilność z R134a (175°C / 14 dni) spełnia
- Temperatura zapłonu wg Cleveland’a: 240°C
- Liczba kwasowa: 0,04 mgKOH/g
- Gęstość w 15°C: 0,992 g/ml
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.