Zestaw reduktor do wodoru RBW-1 + wąż łączący z manometrami

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 360,00 zł 360.00
Cena netto: 292,68 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 06-04-015

Opis

Zestaw składa się z reduktora i węża do podłączenia reduktora z manometrami.

1. REDUKTOR DO WODORU RBW-1 PERUN

Opis:
Reduktory butlowe jednostopniowe typu RB są reduktorami bezdźwigniowymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory te pozwalają na obniżanie ciśnienia gazów pobieranych z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego /roboczego/ oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego. Reduktory typu RB przystosowane są do następujących gazów: tlen, acetylen, wodór, powietrze sprężone, azot ,dwutlenek węgla, argon, hel i propan-butan. Reduktory wyposażone są w zawory bezpieczeństwa, przez które przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne, zostaje wypuszczony nadmiar gazu z komory ciśnienia wylotowego na zewnątrz. Reduktory mają jednakową konstrukcję, lecz zależnie od rodzaju gazu, dla którego są przeznaczone, mają różne wymiary elementów wewnętrznych i przyłączeniowych. Nakrętki łącznikowe do gazów palnych mają lewe gwinty i są oznaczone nacięciem na sześciokącie. W reduktorach acetylenowych, jako przyłączenie do butli, stosowane jest jarzmo ze śrubą. Maksymalne ciśnienia wlotowe i wylotowe reduktora oznaczone są, na manometrach, czerwoną kresą.

Zastosowanie:

Reduktory butlowe jednostopniowe służą do obniżania ciśnienia gazów pobieranych bezpośrednio z butli lub baterii butli do wymaganych ciśnień roboczych. Reduktory te w razie braku specjalnych reduktorów sieciowych mogą być przyłączone do sieci rurociągów. Reduktory do tlenu typ RBT-1 mają zastosowanie do wszystkich najczęściej spotykanych prac spawalniczych: do spawania blach o grubości do 20 mm, do cięcia blach o grubości do 200 mm oraz innych procesów, jak: podgrzewanie, lutowanie, opalanie itp. Reduktory do acetylenu typ RBA-0,15 mają przepustowość wystarczającą dla większości prac spawalniczych. Wszystkie reduktory mogą być wykorzystywane do różnych celów przemysłowych, jeśli stawiane wymagania są zgodne z danymi technicznymi.

Dane Techniczne

- Typ reduktora: RBW - 1

- Oznakowanie: 3-H-200

- Rodzaj gazu: wodór

- Gwint na wlocie: W 21,8x1/4" LH

- Znamionowe ciśnienie wylotowe [bar/MPa]: 200/20

- Zakres ciśnień wylotowych [bar/MPa]: 0,5-10/0,05-1

- Przepustowość m3/h: 30

-Gwint nakrętki na wlocie: G1/4 LH

- Końcówka do węża mm:  6,3 

2. Wąż do reduktora RBW-1

Wąż o długości 150cm odpowiednio wyposażony w nakrętkę G1/4LH do połączenia z reduktorem wodoru. Z drugiej strony węża występuje nakrętka ze standardowym gwintem wewnętrznym o wymiarze 1/4"SAE do podłączenia z manometrami.

Kolor węża serwisowego : żółty, czerwony, niebieski (przy realizacji zamówienia pakujemy z kolorem jaki jest dostępny).

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl